Affenpinseri Valiot/CH


13. FI MVA JV-12 LOVE-DANE'S VIENO-IRMELI

i.FI MVA LOVE-DANE'S UOLEVI-ARMAS
e.LOVE-DANE'S HEVI-TYTTI
9.3.2012
TITTELIT: JV-12
NÄYTTELYT:
2012 Kokkola PN 16.9. PEK1 KP PN1 ROP-pentu RYP1-pentu, Helsinki Best-In-Puppyshow 24.11. PEK1 KP PN1 ROP-pent,  Helsinki Winner 8.12 PEK1 KP PN1 ROP-pentu V D BERG HANS JUNIORILUOKKA :V D BERG HANS Voittaja Helsinki 9.12 JUK-ERI1 SA PN2 SERT JV-12
OM.OIKARINEN ANNE

12.

FI MVA S MVA LOVE-DANE'S EGO-ASSERI
i.FIN MVA LOVE-DANE'S OTTO-URMAS
e.LOVE-DANE'S ULPU-ORVOKKI
29.1.2011
TITTELIT:
NÄYTTELYT: 2012 JUNIORILUOKKA: PUTKONEN JUHA  ROP, SERT, LAAKSO JARI ROP, SERT, JUSLIN JOHAN ROP, SERT 2013 ROP, SERT CACIB
OM. KARPPINEN SANNA

11.
FI MVA LOVE-DANE'S ARTTURI-SAKARI

i.SVARTA TASSENS STEFAN
e.FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET
5.2.2010
TITTELIT: FI MVA Suomen Muotovalio,  Manki harrastaa myös Agilityä
NÄYTTELYT:2010 DOUMA ROB PU4 VASERT, SALOHALLA HILKKA PU2 VASERT, KENTALA KIRSI PU2 VASERT, VARACA, OLSEN ELISABETH PU2 SERT, VARACA, HARANEN JUTA  ROP, SERT, TUFTE METTE PU2 SERT, MVA, VARACA, V D BERG HANS PU4 VARACA
OM. KARHUNEN RIITTA
LOVE-DANE'S ROCK-REINO
i.FIN MVA LOVE-DANE'S OTTO-URMAS
e.LOVE-DANE'S LAKU-VIOLA
14.5.2010
TITTELIT:
NÄYTTELYT:
2011 JUNIORILUOKKA: LAAKSO JARI ROP SERT, JUUTILAINEN SAIJA PU2 VASERT, BORGES MANUEL LOUREIRO PU3 SERT, OLIVEIRA RUI PU2 VASERT,  KROL PIOTR PU2 VASERT,
OM. LAPPALAINEN SIRPA


LOVE-DANE'S SULO-SULEVI

i.FI MVA SE MVA EE MVA LOVE-DANE'S HEVI-RAUNO
e.SVARTA TASSENS LUCY
28.1.2010  polvilumpiolux.med.0/0
TITTELIT:
NÄYTTELYT:
CLERC ELSBETH PU3 VASERT, JOKISILTA HANNELE PU2 VASERT, CACIB PUTKONEN JUHA PU2 VASERT, LAAKSO JARI PU2 VASERT
OM.KARPPINEN SANNA


Sisarukset Ulpu VSP Uolevi-Armas ROP tuomarina Lummelampi Kirsti

10.
FI MVA LOVE-DANE'S UOLEVI-ARMAS

i.SVARTA TASSENS STEFAN
e.FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET
15.7.2008
TITTELIT: FI MVA Suomen Muotovalio 16 näyttelyä  7xSERT, 9xCACIB 14 ROP 1x RYP-2,  2xRYP-3
NÄYTTELYT: 2009 SALOHALLA HILKKA JUNIORILUOKKA ROP, SERT RYP-2, 2010 LUMMELAMPI KIRSTI ROP, SERT, CACIB, POLETAEVA IRINA ROP RYP-3, SERT, LAWLESS PAUL ROP, SERT, CACIB, JENSEN GUNNAR ROP, SERT, CACIB, HASSELGREN BIRGITTA PU3 SERT, JOKISILTA HANNELE ROP, SERT, MVA, PETTERSSON CINDY ROP, 2011 SJONG KITTY  ROP, CACIB, OATES SEAMUS ROP, CACIB, PODUSCHKA-AIGNER PHYLLIS ROP, CACIB, BAARS DICK,ROP, CACIB RYP-3, CLERC ELSBETH ROP, CACIB, HARANEN JUTA ROP, 2012 BRANKOVIC ZORAN ROP, CACIB
OM.LOVE-DANE'S KENNEL

LOVE-DANE'S ULPU-ORVOKKI

i.SVARTA TASSENS STEFAN
e.FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET
15.7.2008
TITTELIT:
NÄYTTELYT:
JUNUIORILUOKKA:2009 LEMO NIKSA PN3 VARASERT,2010 LUMMELAMPI KIRSTI VSP, SERT, CACIB, POLETAEVA IRINA PN2 VASERT, 2011 OATES SEAMUS PN3, VASERT, VARACA, HARANEN JUTA PN2 SERT
OM.KAUKO HARRI & LOVE-DANE'S KENNEL

9.
FI MVA SE MVA EE MVA LOVE-DANE'S HEVI-RAUNO

i.C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA MV-03 V-99 JV-99 V-00 PMV-01 V-01 SEIBRIN AMOR
e.C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA RU MVA BY MVA EEJV-05 EEV-05 LVV-05 LOVE-DANE'S TERTTU
11.10.2007
TITTELIT: FI MVA Suomen Muotovalio SE MVA Ruotsin muotovalio EE MVA Viron muotovalio
NÄYTTELYT: 2008 SCHOGOL GEORGE VSP, SERT, 2010 SALOHALLA HILKKA ROP, SERT, HARANEN JUTA PU2 SERT, MVA  2012 HOLM MARIANNE ROP, CACIB, HOLM GUNNEL ROP, LAAKSO JARI ROP,
SALOHALLA HILKKA ROP, SKALIN BO PU3 VARACA.
JÄLKELÄISET: LOVE-DANE'S SULO-SULEVI CACIB
OM.LUOTO HANNA
 


Serbian, Ukrainan ja Tsekin MVA
8. LOVE-DANE'S HEVI-HELGA

om.  Thomas Pchálek Tsekki

NÄYTTELYT: 2010 DUODANUBE Brno - otevřená - p. Řehánek - V1, CAC, CACIB, BOB
Näyttelyt 2009 9.12 Club Show Brno - avoin - Mr. Moses - V1, SERT, ROP
11.7 MVP Warszawa - väli - CWC, res. CACIB
6.28 - Intercanis Brno - Tibor Havelka - nuorten luokka - V1, SERT, vara. CACIB
6,14 Ratiborz - Mr. Marek Lewandowski  - CWC
17.5 Kansallinen koiranäyttely, Bytom - Dorota Mr. Pawlikowski, Rosol - V1, CWC, NDSwR, ROP
09.05 Club Show Praha - väli - Mr. Burner - V1, SERT
3.5 Kansallinen koiranäyttely Banska Bystrica - DVM. G. Ridarčíková - V1, SERT
04.19 -Bačko - Peter Selo, Serbia - V1, SERT
04.18 - CACIB Od?aci, Serbia - V
3.29 - Nitracanis - V1, SERT, ROP
02.07 - Kansainvälinen koiranäyttely Duodanube, Brno - V1, SERT, CACIB, ROP, cruft nimitys
01.25 - Kansainvälinen koiranäyttely Trenčín - V1, CAJC
1.10 - Hanácká koiranäyttelyssä Olomouc - V1, CAJC, ROP

Näyttely 2008 10.11 - Erikoisnäyttely, Mlada Boleslav - V1, CAJC

7.
 FI MVA LOVE-DANE'S PASI-ANSSI

i.KIRATIN DUMLE
e. C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA RU MVA BY MVA EEJV-05 EEV-05 LVV-05 LOVE-DANE'S TERTTU
21.10.2006
TITTELIT: FI MVA Suomen Muotovalio
NÄYTTELYT:  2008 SEYMOUR STEVEN H PU2, SERT, VARACA, SINKO STEFAN PU4, BAUZHES EKATERINA ROP, SERT, SWEIGART BETH PU3, SERT, MVA
OM.HANNELE WILKMAN

LOVE-DANE'S LAKU-ARTTURI

i. FIN MVA LARS-ÅKE
e. FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET
24.3.2006
silmätutkimus ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia polvilumpiolux.med.0/0
TITTELIT:
NÄYTTELYT:
2007 JUNIORILUOKKA: SALOHALLA HILKKA VSP, SERT, TUNOLD-HANSEN ANDERS PU3

6.
FI MVA EE MVA LT MVA RU MVA BALTJV-07 LOVE-DANE'S PIRKKA-PEKKA

i.KIRATIN DUMLE
e. C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA RU MVA BY MVA EEJV-05 EEV-05 LVV-05 LOVE-DANE'S TERTTU
21.10.2006 polvilumpiolux.med. 0/0 ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
TITTELIT: FI MVA Suomen Muotovalio EE MVA Viron muotovalio LT MVA Liettuan muotovalio RU MVA Venäjän muotovalio BALTJV-07 Baltian Juniorivoittaja, Lativa, Riga 10.-11.12.2007
NÄYTTELYT: 2008 SANCHEZ FERNANDEZ JAVIER PU2 VASERT, GERMUNDSSON OVE PU3 SERT, JUSLIN JOHAN PU3 VASERT, VARACA, KADIKE-SKADINA RITA ROP, SERT, HOLM MARIANNE ROP, SERT, 2009 TALVITIE MARJA PU2 VASERT, KUHNI-STENBERG GUNILLA PU2 SERT, MVA,
HOLM MARIANNE ROP, HUBER ISOLDE ROP, CACIB, 2010 MATTILA PAAVO ROP, PETKEVICA BEATA VSP
STAVARACHE CHRISTIAN PU2 CACIB, HUBER ISOLDE  ROP, 2011 LAAKSO JARI PU2.
OM.LAPPALAINEN SIRPA

5.
FIN MVA LOVE-DANE'S OTTO-URMAS

i.KIRATIN DUMLE
e. C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA MOOR CABIN FUNNY FACE
29.8.2005
TITTELIT: FIN MVA Suomen muotovalio
NÄYTTELYT: 2006 EBERHARD JOCHEN H VSP, SERT, SKAAR TORBJÖRN VSP, SERT, 2007 HAAPANIEMI ELINA ROP, SERT, ROTNER RAJKO ROP, SERT, KADIKE-SKADINA RITA ROP, SERT, CACIB, VUORINEN RAINER PU2 VASERT, 2007 HAAPANIEMI ELINA PU2 VASERT, ALÈN KEIJO ROP, SERT, MVA, 2008 TALVITIE MARJA ROP CACIB, MAKARITIS STELIOS VSP CACIB, 2010 POLETAEVA IRINA PN2, JOKISILTA HANNELE PU2, PETTERSSON CINDY PU3
JÄLKELÄISET: FI MVA LV MVA FRANS, CLASSIC-DANE'S MOANING MYRTLE SERT, CACIB
FI MVA CLASSIC-DANE'S MILADY DEWINTER, SVARTA TASSENS MONKEY CACIB
OM.NOORA RANTAVUOTI & LOVE-DANE'S KENNEL

4.
 FIN MVA V-06 LOVE-DANE'S TAISTO

i.FIN MVA SEIBRIN ÖLMAN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA MOOR CABIN FUNNY FACE
9.1.2004 polvilumpiolux.med. 0/0
TITTELIT: FIN MVA Suomen muotovalio, V-06 Voittaja 2006
NÄYTTELYT: 2005  ALÈN KEIJO VSP, SERT, STEINBOCK JANIKI PU2 SERT, MEINTJES YVONNE VSP, SERT, 2006 FINNEY TIM ROP, SERT, CACIB, AHRENDTS ELKE VSP, DEUTSCHER ERWIN ROP,
OKLESCEN LIDIJA VSP, CACIB, 2007 FRISK SVANTE VSP, CACIB

OM. FUNCK ERJA

3.
 C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA RU MVA BY MVA EEJV-05 EEV-05 LVV-05 LOVE-DANE'S TERTTU

i.FIN MVA SEIBRIN ÖLMAN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA MOOR CABIN FUNNY FACE
9.1.2004
TITTELIT: C.I.B Kansainvälinen muotovalio - Champion International de Beauté, FIN MVA Suomen muotovalio, EE MVA Viron muotovalio, LV MVA Latvian muotovalio, RU MVA Venäjän muotovalio, BY MVA Valkovenäjän muotovalio, EEV-05 Viron voittaja 14.-15.5.2005, EEJV-05 Viron juniorivoittaja 14.-15.5.2005 LVV-05 Latvian Voittaja 13.3.2005
NÄYTTELYT:  2004 BRENNER MARGIT PN2 SERT, 2005 HJORTH LEIF RAGNAR PN2, VASERT, KAVCIC MARIJA PN4, STEINBOCK JANIKI VSP, SERT, MEINTJES YVONNE PN3, DONDINA PAOLO PN2 VASERT, KAZMIERSKI ANDRZEJ VSP, SERT, CACIB, 2006 FINNEY TIM VSP, SERT, CACIB, THOMASSEN ANNEMARIE ROP, LIE HELGE PN2, KLIEBENSTEIN HORST VSP, DEUTSCHER ERWIN VSP, 2007 KROL PIOTR ROP, DE GIULIANI CLAUDIO ROP, 2009 SELIMOVIC IGOR PN2, POLETAEVA IRINA ROP, 2012 SKAAR TORBJÖRN PN2 VET ROP, IVANISHCHEVA VALENTINA PN2 VET ROP, BIERWOLF HANS ROP, VET ROP

JÄLKELÄISIÄ: FI MVA SE MVA EE MVA LOVE-DANE'S HEVI-RAUNO, FI MVA LOVE-DANE'S PASI-ANSSI, FI MVA EE MVA LT MVA RU MVA BALTJV-07 LOVE-DANE'S PIRKKA-PEKKA

OM HÄNNINEN SANNA  Kiitos Sanna ja Janne vuosien hyvästä ja luotettavasta yhteistyästä!


2.  FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET

i.FIN MVA SEIBRIN ÖLMAN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA MOOR CABIN FUNNY FACE
9.1.2003
TITTELIT: FIN MVA Suomen muotovalio
NÄYTTELYT: 2005 FINNE LENI ROP, SERT, DONDINA PAOLO PN3, VETERAANEISSA: 2011 OATES SEAMUS PN2  ROPVET, PODUSCHKA-AIGNER PHYLLIS PN2,  SERT, ROP VET, BAARS DICK PN2 SERT ROP VET, FIN MVA, CLERC ELSBETH VSP, VET ROP, HARANEN JUTA VSP, VET ROP, 2012 BRANKOVIC ZORAN VSP, VET ROP, HOLM MARIANNE VSP, VET ROP, SALIJEVIC ZORICA VET ROP

JÄLKELÄISIÄ: FI MVA LOVE-DANE'S ARTTURI-SAKARI, FI MVA LOVE-DANE'S UOLEVI-ARMAS
OM. LOVE-DANE'S KENNEL


1. FIN MVA LOVE-DANE'S ARIEL

i.C.I.B FIN MVA EE MVA HILANE'S PETROV OF AFF-KINS
e.SEIBRIN MARITZA
5.10.1994
TITTELIT: FIN MVA Suomen muotovalio
NÄYTTELYT: PETERZENS BENGT ROP, SERT, SALMINEN KARI ROP, SERT, MARTENS ELSE ROP, SERT, MVA, CACIB, ENGSTRAND EDDIE ROP, LINDROOS ANITA ROP, TAST HARRY VSP, YRJÖLÄ JOUKO ROP, ALÈN KEIJO VSP, CACIB, JUSLIN JOHAN ROP, LAHI KATRIN ROP, FOSS-ANDERSSEN BERIT ROP, VETERAANILUOKKA: LUNDBERG PIA ROP ROPVET, ALÈN KEIJO ROP ROPVET, HOLM GUNNEL ROP ROPVET,  LEHTINEN HANS ROP ROPVET, SALMINEN KARI ROP, CACIB ROPVET, KROL PIOTR ROP ROPVET, TALVITIE MARJA ROP ROPVET.


C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA MOOR CABIN FUNNY FACE

i.C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA V-95 PMV-97 EEV-96 LTV-97 SEIBRIN ROBIN
e.FIN MVA EE MVA EEV-96 ZALZOON'S OLIVE
10.9.1997-20.04.2011 13 vuotta 7 kuukautta
TITTELIT: C.I.B Kansainvälinen muotovalio - Champion International de Beauté POHJ MVA Pohjoismaiden muotovalio FIN MVA Suomen muotovalio SE Ruotsin muotovalio  NO Norjan muotovalio
KASV. KORHONEN ANJA
NÄYTTELYT: HJORT LEIF-RAGNAR ROP, SERT, JANEIRO FRANCISCO SALVADOR SERT, HANNISTE LILIAN PN2, SERT, MVA, BLID VON SCHEDVIN BENNY VSP, SABELLA FRANK T PN2 CACIB, BLID VON SCHEDVIN BENNY VSP, KAVCIC BLAZ ROP, CACIB, VETERAANI: SJONG KITTY PN2 VET ROP, YRJÖLÄ JOUKO ROP, VET ROP, EBERHARD JOCHEN H ROP, VET ROP, SKAAR TORBJÖRN PN2, VET ROP, LIE HELGE PN2 VET ROP, FINNE LENI PN2 VET ROP, YRJÖLÄ JOUKO ROP, VET ROP, VUORINEN RAINER PN3 VET ROP, HAAPANIEMI ELINA, VSP, VET ROP, ROTNER RAJKO VSP, VET ROP, KADIKE-SKADINA RITA VSP, VET ROP, VUORINEN RAINER PN2 VET ROP, HAAPANIEMI ELINA VSP, VET ROP, HOLM MARIANNE PN2 VET ROP, RAITA RITVA, ROP, VET ROP, SCHOGOL GEORGE ROP, VET ROP, TALVITIE MARJA VSP, VET ROP, HEIKKINEN-LEHKONEN PAULA ROP, VET ROP, MAKARITIS STELIOS ROP, VET ROP, PALOHEIMO ANNUKKA PN2 VET ROP, SALOHALLA HILKKA PN4 VET ROP, KENTALA KIRSI PN2 VET ROP, LEMO NIKSA, PN2 VET ROP
JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA LOVE-DANE'S OTTO-URMAS, C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA RU MVA BY MVA EEJV-05 EEV-05 LVV-05 LOVE-DANE'S TERTTU, FIN MVA V-06 LOVE-DANE'S TAISTO, FI MVA LOVE-DANE'S BLACK VELVET, FIN MVA MOOR CABIN HOP-O'-MY-THUMB
OM.LOVE-DANE'S KENNEL

FIN MVA SEIBRIN AMULETTE

i.C.I.B FIN MVA DK MVA SE MVA EE MVA RU MVA V-96 V-98 EUV-99 EEV-95 SEIBRIN TAAPERO
e.C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA LV MVA LVV-98 COMON BRITANNIA
16.8.1998
FIN MVA Suomen muotovalio
KASV. SEIJA HOKKANEN
SERT: ROLOFF MARGRIT ROP, SERT, BLID VON SCHEDVIN BENNY, ROP, SERT, BLID VON SCHEDVIN BENNY ROP, KAVCIC BLAZ VSP, SERT, MVA, CACIB


SEIBRIN MARITZA  2X FIN SERT

i.FIN MVA LA ROCCA'S DARK MACOY
e.C.I.B FIN MVA DK MVA LA ROCCA'S IT'S A SIN
18.5.1991-05.08.2002  11 vuotta 3 kuukautta
KASV. SEIJA HOKKANEN

SERT: VUORINEN RAINER PN2, SERT, VARACA, TALVITIE MARJA ROP, SERT
JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA LOVE-DANE'S ARIEL
OM. LOVE-DANE'S KENNEL

FIN MVA  SEIBRIN NANCY

i.FIN MVA LA ROCCA'S DARK MACOY
e.PLV-92 C.I.B FIN MVA DK MVA EUV-91 V-91 KBHV-92 SEIBRIN GAMONA
28.10.1991
TITTELIT: FIN MVA Suomen muotovalio
KASV. SEIJA HOKKANEN
SERT: BJÖRKLUND SEPPO ROP, SERT, NESVADBA JAN ROP, SERT, HASSELGREN BIRGITTA ROP, SERT FIN MVA, BLID VON SCHEDVIN BENNY ROP, CACIB, VUORINEN RAINER ROP, CACIB, ASSENMACHER-FEYEL HASSI ROP, JUSLIN JOHAN ROP, CACIB, BJÖRKLUND SEPPO A.J.ROP, LEHN HEINZ VSP,
4 X ROP VETERAANI
OM.LOVE-DANE'S KENNEL & HUTTUNEN VEERA

 

Suomen Kennelliiton VUOLASVIRTA Palkinto 2001
Finnish KennelClub VUOLASVIRTA Prize 2001

Kahdessa rodussa vuodenkasvattaja  2011!  Breeder of the Year in two breeds in 2011!
Love-Dane’s Kennel, Yorkshire Terrier Breeder of the Year 2011 
Love-Dane’s Kennel, Affenpincher Breeder of the Year 2011

Vuoden Yorkshirenterrierikasvattaja 2011- 2010 - Top Yorkie Breeder 2011-2010 

Vuoden Apinapinserikasvataja 2011-TOP Top Affenpinscher Breeder 2011

Suomen tanskandoggi ry:n Vuodenkasvattaja

STD Breeder of the year     

2000 - 2001 - (2002 : 2) - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - (2008: 2 )

Yhteystiedot

Love-Dane's Kennel Pihlajasaarentie 231
TORNIO
95470
0400 449486 raili.rantavuoti@pp.inet.fi